Mastering Strategic Storylining

Praktiline ja lihtne strateegilise süzee mudel parimate otsuste tegemiseks ja nende selgeks edastamiseks

Praktiline ja lihtne strateegilise süzee mudel parimate otsuste tegemiseks ja nende selgeks edastamiseks

Praktiline ja lihtne strateegilise süzee mudel parimate otsuste tegemiseks ja nende selgeks edastamiseks

Kas avastad tihti,

et oled täiesti kurnatud ja jõudnud üksnes suure segaduseni, kui oled proovinud infot ritta seada või korrastada?

Kas mõtled,

et tegelikult oleks võinud teha otsuse palju kiiremini ning vähema energia- ja ressursikuluga, kui oleksid küsinud endalt ja teistelt õigeid küsimusi? 

Kas kahtled sageli

mõnes enda või teise inimese otsuses ja ei tea, kuidas seda kahtlust väljendada? 

Kas oled märganud,

et kui otsus on edastatud, saavad inimesed vahel lausa äärmuseni erinevalt aru selle sisust? 

Strateegilise süžee mudel, mida selles käsiraamatus tutvustatakse, on lihtne ja praktiline vahend, mis aitab sul vältida nendesse lõksudesse sattumist. 

Siin viiakse aastakümnete jooksul kogutud globaalsed juh- timiskogemused kokku jutuvestmise iidsete saladuste ning enam levinud konsultatsiooni tööriistade tarkusega. Raamistik on laia kasutusalaga – seda saab rakendada nii tööl kui ka eraelus. See aitab sul parandada teabe struktureerimise oskust, parandada otsuste kvaliteeti ning tagada, et teavitad teisi oma otsustest selgelt ja üheselt mõistetavalt. Seda raamistikku kasutavad juba sajad juhid üle kogu maailma, nii nimekates Fortune 500 kui ka väikeettevõtetes.

See raamat on hindamatu kaaslane juhtidele ja poliitikutele, kes peavad iga päev tegema loendamatult palju otsuseid ja neid teistele arusaa- davalt tutvustama! 

ARVUSTUSED

Me kõik teeme iga päev otsuseid – paljud neist tulevad kergesti ja on ilmselged. Suuremate strateegiliste otsuste korral on aga asi keerulisem. Finantsteenuste sektoris tegutseva rahvusvahelise tippjuhina tegin sageli otsuseid, millel olid kaugeleulatuvad mõjud. Kõhutunde usaldamine on ahvatlev, kuid ka ohtlik. Mind aitab otsuste tegemisel palju strateegiline süžee. See sunnib mind lähtuma faktidest, keskenduma probleemi lahendamisele, mõtlema sidusrühmadele ning pakub head viisi otsuse või lahenduse tutvustamiseks teistele lihtsal ja kergesti arusaadaval moel. See tuletab mulle meelde, et otsuse tegemine on vaid üks osa väljakutsest – otsuse edastamine selgelt on samuti äärmiselt tähtis. Sellest raamatust leiate kõik, mida on vaja praktilise strateegilise süžee mudeli kasutamiseks. See raamat tuletab ka kogenud otsustajale meelde, mida võib ja mida ei või otsuse tegemisel teha, ning annab vahendeid juba tehtud otsuste hindamiseks. Raamatus tuuakse välja selle võimsa raamistiku kasutamise eelised ja näidatakse, kui efektiivne on põhimõte „Vähem on rohkem!

Joerg Floeck Globaalne tippjuht ja riskikapitalist

Kas oled kunagi olnud raskustes, kui koostatd otsuse tegemisel olukorra sügavuti mõistmiseks veenvat argumentideahelat, või näinud vaeva, et muuta enda PowerPointi esitlus tugevaks ja selgeks? Kui see on nii, siis leiad Mae raamatust vajalikud abivahendid ning praktilisi nõuandeid ja nippe!

Dr. Markus Gremmel Ettevõtja, BAWAG-i endine turundusdirektor ja McKinsey noorempartner

Ükskõik, mis valdkonnas tegutsete või missugune on sinu ärimudel, raamatust „Mastering Strategic Storylining“ leiate just seda, mida pealkirjas lubatakse – see on käsiraamat meisterlike oskuste omandamiseks otsuste tegemisel. Selles raamatus kirjeldatakse üksikasjalikult, kuidas tõhusamalt otsuseid teha ning neid teistega jagada – nii töö- kui eraelus. Mina lugesin seda raamatut kõigele uuele avatuna ja see avaldas mulle sügavat muljet. See on lihtsalt ning kiiresti loetav, ent annab samas ka häid teadmisi. Järjekordne hea vahend sinu ametialasesse tööriistakasti. See raamat kutsub lugejaid üles targemini tegutsema ja parimaid otsuseid tegema.

Ana Ilie Finantsdirektor
AUTORIST
Mae on sertifitseeritud koots, kellel on dekaadide pikkune edukas globaalse tippjuhtimise kogemus.  
 
Enne kootsiks saamist ehitas Mae tippjuhi karjääri ning ppis kolmel kontinendil ja seitsmes riigis (Eesti, USA, Taani, Austria, Hiina, India, Venemaa). Ta on välja töötanud ja edukalt ellu viinud strateegiaid nii väiksemates kui ka suuremates ettevõtetes, nii era- kui ka riiklikes asutustes ning börsiettevõtetes. Seda kaubanduse, panganduse ja idufirmade sektorites.